De veiligheid van leerlingen en medewerkers is een absolute prioriteit binnen het onderwijs. Op basisscholen en middelbare scholen in de Betuwe zijn goed opgeleide BHV’ers essentieel om snel en verantwoord te handelen bij noodsituaties zoals brand, ongevallen of evacuaties.

Met de BHV-cursus voor scholen van DIZA Opleidingen zorgen we voor een praktijkgerichte training, volledig afgestemd op de dagelijkse realiteit binnen het onderwijs


Waarom is BHV op scholen essentieel?

Dagelijks zijn er grote groepen leerlingen aanwezig die bij calamiteiten niet altijd zelfstandig kunnen handelen. Een BHV-cursus voor scholen helpt medewerkers om rust en overzicht te bewaren, leerlingen veilig te evacueren, eerste hulp te verlenen bij ongevallen en snel en correct hulpdiensten in te schakelen. Onze trainingen houden rekening met leeftijdsverschillen, groepsdynamiek en de schoolomgeving.

Volgens de Arbowet is ieder schoolbestuur, net als elke andere werkgever, verplicht om bedrijfshulpverlening goed te organiseren: er moeten voldoende BHV’ers aanwezig zijn die adequaat kunnen optreden bij calamiteiten.


Wat leer je tijdens de BHV-cursus voor scholen?

Eerste hulp en reanimatie: reanimatie en AED-gebruik, eerste hulp bij verwondingen, hulp bij verstikking en bewusteloosheid, en letsels die veel voorkomen bij kinderen en jongeren.

Brandbestrijding en evacuatie: het herkennen van brandrisico’s op school, het gebruik van brandblussers en branddekens, evacuatie van klaslokalen, gangen en gymzalen, en het begeleiden van grote groepen leerlingen.

Calamiteiten in de schoolomgeving: ontruiming bij brand of gaslek, handelen bij dreiging of incidenten, omgaan met leerlingen met extra ondersteuningsbehoeften, en veiligheid tijdens schoolactiviteiten en evenementen.

Communicatie en coördinatie: duidelijk communiceren met leerlingen, paniek voorkomen, en samenwerken met collega’s en hulpdiensten.

Op maat, op jouw school

Elke school is anders, dus stemmen we de cursus af op het type onderwijs, de grootte van de school, het gebouw en de vluchtwegen, en de specifieke risico’s binnen jouw school. De training vindt incompany plaats op jouw eigen locatie, je oefent in de vertrouwde schoolomgeving, met realistische scenario’s, direct toepasbare kennis en minimale verstoring van het lesprogramma.


Certificering en herhaling

Na afronding ontvangen deelnemers een bewijs van deelname. Optioneel is een officieel NIKTA-certificaat mogelijk. Daarnaast bieden we herhalingstrainingen, zodat BHV-kennis altijd actueel blijft.


Waarom kiezen voor DIZA Opleidingen?

We hebben ervaring met zowel basisscholen als middelbare scholen, trainen praktijkgericht en op maat per school, plannen flexibel, en werken met deskundige, rustige instructeurs.


Werkgebied: BHV-cursussen voor scholen in de Betuwe

DIZA Opleidingen is actief in de Betuwe en omliggende regio’s en verzorgt BHV-cursussen op locatie voor basisscholen en middelbare scholen, onder meer in Kesteren, Opheusden, Tiel, Geldermalsen, Zaltbommel, Culemborg, Wageningen en Ede. Dankzij onze regionale focus zijn we flexibel inzetbaar en goed bekend met de praktische uitdagingen binnen scholen, van een kleine basisschool tot een grote middelbare school.

Vraag een offerte aan voor BHV-training op jouw school in de Betuwe 


Veelgestelde vragen over BHV op scholen

Is een BHV-cursus verplicht voor scholen?
Ja. Volgens de Arbowet is ieder schoolbestuur, net als elke andere werkgever, verplicht om bedrijfshulpverlening goed te organiseren.

Hoeveel BHV’ers heeft onze school nodig?
Dat hangt af van de grootte van de school, het aantal leerlingen en medewerkers, het gebouw en de uitkomsten van de RI&E. We denken hier graag met je in mee.

Kan de training tijdens schooltijd plaatsvinden?
Ja. We stemmen de planning af op het lesrooster, zodat de verstoring van het lesprogramma minimaal blijft.

Ontvangen deelnemers een certificaat?
Ja. Standaard ontvang je een bewijs van deelname. Optioneel bieden we ook een officieel NIKTA-certificaat.

Hoe lang is de certificering geldig?
Een BHV-certificaat is doorgaans één jaar geldig. Daarna adviseren we een herhalingstraining, zodat de kennis van je team actueel blijft.

Is de training geschikt voor zowel basisscholen als middelbare scholen?
Ja. We stemmen de inhoud af op het type onderwijs, de leeftijd van de leerlingen en de specifieke situatie van jouw school.

Kunnen jullie rekening houden met leerlingen die extra ondersteuning nodig hebben?
Ja. Tijdens de cursus besteden we aandacht aan het omgaan met leerlingen met extra ondersteuningsbehoeften, passend bij de praktijk op jouw school.